Dlaczego warto wybrać rolety do pokoju dziecięcego

Urządzając pokój dziecięcy, bardzo często skupiamy się na wszystkim, oprócz… Najistotniejszych rzeczy! Jak to możliwe? Zastanówmy się, od czego zaczynamy aranżację pomieszczenia przeznaczonego dla najważniejszej osoby w naszym życiu?

 

Czy oprawa okien w pokoju dziecięcym ma znaczenie?

 

Prawdopodobnie od wyboru koloru ścian. Spędzamy długie godziny, zastanawiając się nad tym, czy lepszy będzie niebieski, różowy, czy może jakiś neutralny kolor, wpisujący się w modny trend unisex. Oprócz wybieramy również mebelki, ozdoby na ściany, lampy – w końcu prawidłowe oświetlenie jest bardzo ważne dla malucha, który przez następne kilka lat będzie również odkrywał świat i uczył się przez zabawę. Taki szczegół, jak okno, zostawiamy najczęściej na koniec. Bo przecież niemowlak i tak większość doby przesypia, więc pewnie przez najbliższe pół roku to, czy w jego oknie wisi nowoczesna roleta rzymska pokój dziecięcy dopełniająca zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym, czy stara zasłonka, która kiedyś znajdowała się w mieszkaniu prababci, nie zrobi mu różnicy, prawda?

 

Wysokiej jakości roleta w pokoju dziecięcym – dlaczego warto

 

Oczywiście nie. Pokój dziecięcy to naprawdę wyjątkowa przestrzeń, która powinna zostać w pełni dostosowana do potrzeb rozwijającego się malucha. Dlatego to, co powiesimy w oknie, może mieć kolosalne znaczenie. Powinniśmy zadbać o to, żeby móc regulować nasłonecznienie pomieszczenia niezależnie od pory dnia, a także zatroszczyć się o możliwość regulowania temperatury w pomieszczeniu – małe dzieci fatalnie znoszą upały – oraz potencjalne alergie. Dlatego szukając idealnej osłony okna do królestwa brzdąca, najlepiej postawić na doskonałej jakości rolety z odpowiednimi atestami, jak na przykład te produkowane przez firmę Velux. W przypadku tych rolet twórca zadbał o wszystko – regulację wysokości, możliwość całkowitego zaciemnienia, właściwości termoizolacyjne. Rolety mają nawet specjalnie zaprojektowany mechanizm, w stu procentach bezpieczny dla dziecka, które na pewno zainteresowałoby się zwisającym łańcuszkiem. Dodatkowo rolety są o wiele prostsze w czyszczeniu, niż tradycyjny komplet złożony z zasłon i firanek. Sprawia to, że są idealnym wyborem do pokoju małego uczuleniowca.

 

Podsumowując – okno też ma znaczenie. Przemyślany wybór oprawy okiennej do pokoju dziecięcego ma wiele zalet, począwszy od najważniejszych, czyli bezpieczeństwa i aspektów zdrowotnych, aż po ekonomiczne!

kiedy 2 a kiedy 3 szyby

Dlaczego warto wybrać rolety do pokoju dziecięcego
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *