Dlaczego warto inwestować w dobre okna?

Decydując się na budowę czy remont domu, jednym z elementów, któremu warto poświęcić więcej uwagi przy zakupie, są okna. Na rynku mamy szeroki wybór przeróżnych modeli, od różnych producentów w różnym przedziale cenowym. Dokonując wyboru, pamiętajmy o tym, że jest to inwestycja na lata. Dobre okna mogą naprawdę uczynić nasz dom jeszcze bardziej funkcjonalnym. Jak?

Parametry

Na rynku mamy trzy rodzaje okien – drewniane, PCV i aluminiowe. Najczęściej wybieranymi i najbardziej Okna trzyszybowe marki Veluxpopularnymi (jeszcze) są okna PCV. Wyróżnia je wysoki komfort użytkowania, duża energooszczędność i izolacja akustyczna. Ostatnimi czasy coraz więcej osób stawia na okna aluminiowe. Dlaczego? Gdyż są bardziej wytrzymałe (aluminium jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów), a przy tym lżejsze. Wiele osób zastanawia się, czym tak naprawdę poszczególne modele mogą się od siebie różnić, skoro na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo. Otóż różnią się od siebie parametrami. Najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę to: a) sposób otwierania okna; b) wielkość okna; c) materiał, z którego jest wykonane (okna drewniane są droższe; d) liczba komór; e) izolacja termiczna – współczynnik przenikania ciepła U (im jego wartość jest niższa, tym okna mają większą izolację termiczną) oraz współczynnik przenikania energii cieplnej g – określa on przepuszczalność energii słonecznej, która pada na szybę, a następnie przedostaje się do wnętrza pomieszczenia. Im wyższy współczynnik g, tym więcej energii przedostaje się do pomieszczenia. Zwróćmy uwagę również na producenta i na możliwość ewentualnego serwisu okien czy zakupu części zamiennych https://www.velux.pl/dla-klienta/serwis/czesci-zamienne)

Co dają nam takie parametry?

To właśnie parametry okna definiują je i decydują o tym, czy spełniać będzie swoją rolę czy nie. Jeżeli dokonamy zakupu bez patrzenia na ten aspekt, nie dziwmy się potem, że nie będziemy zadowoleni z naszych okien. Nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, ile ciepła potrafi nam uciec przez dach, drzwi i okna. Jeżeli chcemy tego uniknąć, musimy dokonać pewnych inwestycji. Dobre okna potrafią obniżyć nam rachunki za energię elektryczną nawet o 30%, a nowoczesne technologie sprawiają, że bez względu na porę roku, w danym pomieszczeniu panuje odpowiednia temperatura.

Dobre okna to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, pamiętajmy o tym.

Dlaczego warto inwestować w dobre okna?
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *