sobota, Październik 31

Co dają nowoczesne okna dachowe

Poddasze to pomieszczenie piękne. Skośne sufity, drewniane belki stropowe, często duża przestrzeń do zagospodarowania – to wszystko sprawia, że na poddaszu można stworzyć naprawdę atrakcyjną aranżację, która sprawi, że niechętnie będziemy je opuszczać. No, chyba że nie zadbamy o odpowiednio nowoczesne okna dachowe. Bo chociaż poddasze jest miejscem niezwykle urokliwym, jest również częścią domu wyjątkowo trudną do „oszlifowania”.

 

Zalety nowoczesnych okien dachowych

 

Przykładowo, jeśli na etapie remontu i planów zaniechamy odpowiedniej izolacji poddasza, uzyskamy pomieszczenie, które zimą z powodzeniem może zastępować lodówkę, a latem w mgnieniu oka zamieni się w saunę. Wystarczy jednak kilka zabiegów konstrukcyjnych, żeby uczynić z poddasza mały raj. Jednym z nich jest wybór odpowiednich okien. Nowoczesne okna dachowe mają za zadanie nie tylko wpuszczać światło do pomieszczeń. Oprócz tego mogą pochwalić się kilkoma innymi zaletami, dzięki którym ich zakup to doskonała inwestycja. Naprawdę nowoczesne okna są tworzone w taki sposób, żeby korzystanie z nich, pomimo ich kłopotliwej lokalizacji, było jak najwygodniejsze. Przykładowo niektóre okna są pokryte specjalną powłoką samo myjącą, inne wyposażone są w czujniki deszczu i czujniki solarne, a jeszcze inne – pomagają utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu.

 

nowoczesne okna dachowe

 

Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesne okna dachowe Velux

 

Oczywiście istnieją również okna, które łączą w sobie wszystkie te zalety, a znajdziemy je w ofercie marki Velux. Projektanci okien dachowych Velux przewidzieli wszystkie problemy, z jakimi musi na co dzień mierzyć się mieszkaniec poddasza, i stworzyli okna idealnie sprawdzające się w tych niewdzięcznych warunkach. Okna dachowe Velux zostały wyposażone w trójszybowy pakiet, który doskonale chroni i izoluje, a także zapobiega wychładzaniu się pomieszczenia. Poza tym okna te są łatwe w czyszczeniu, mają fabrycznie zainstalowane programy wentylacji, dzięki czemu możemy dopasować otwarcie okna do naszych potrzeb, a także inne udogodnienia, o których wspomnieliśmy wcześniej.

 

Ale to nie wszystko, świetne właściwości okien dachowych Velux możemy dodatkowo poprawić, montując odpowiednio dobrane markizy, rolety, moskitiery lub żaluzje! Dzięki temu okna będą dodatkowo chronić przed promieniowaniem UV czy przegrzewaniem się pomieszczeń oraz nieproszonymi gośćmi.

Co dają nowoczesne okna dachowe
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *