Jak czyścić rolety materiałowe wewnętrzne

Coraz więcej osób docenia zalety rolet wewnętrznych. Nowoczesne rolety są estetyczne, funkcjonalne oraz, co najważniejsze, bardzo łatwe w czyszczeniu. Często jednym z powodów, który powstrzymuje nas przed zakupem rolet, jest to, że nie wiemy, jak je pielęgnować. Jest to dziecinnie proste! Wystarczy odrobina regularności, a nasza roleta zachowa elegancki wygląd na długi czas. W tym artykule zamieściliśmy kilka porad dotyczących pielęgnacji rolet.

 

Regularne czyszczenie rolet to klucz do ich pięknego wyglądu

rolety okna dachowe

Rolety to doskonała alternatywa dla tradycyjnej oprawy okiennej, a jeśli chodzi o okna dachowe rolety są właściwie jedyną rozsądną opcją. Rolety, w przeciwieństwie do tradycyjnych firanek i zasłon, raczej nie wrzucimy do pralki. Nie oznacza to jednak, że dbanie o ich czystość jest przez to trudniejsze! Producenci zadbali o to, żeby rolety były odporne na zabrudzenia. Większość nowoczesnych rolet materiałowych jest pokryta specjalną aperturą, która tworzy warstwę ochronną na powierzchni tkaniny, zapobiegając utrwalaniu się plam. To sprawia, że rolety materiałowe można z powodzeniem stosować nawet w kuchni, gdzie, jak powszechnie wiadomo, nie trudno o uciążliwe plamy. Sukcesem do utrzymania rolet w czystości jest szybkość działania oraz regularność. Jeżeli od razu będziemy usuwać wszystkie zabrudzenia, a także raz w tygodniu będziemy pamiętać o tym, żeby oczyścić rolety z kurzu, możemy mieć pewność, że przez dłuższy czas unikniemy bardziej skomplikowanych zabiegów.

 

W przypadku cięższych zabrudzeń

Niestety, nie zawsze może uniknąć bardziej uciążliwych zabrudzeń. Czasem również, kiedy na przykład wyjeżdżamy na dłuższy urlop, po powrocie może okazać się, że rolety wymagają bardziej gruntownego odświeżenia. Na szczęście również w takich przypadkach czyszczenie rolet nie powinno być uciążliwe. Jeżeli rolety nie są bardzo mocno zabrudzone, nie musimy nawet ich demontować. Wystarczy, że rozsuniemy roletę i wyczyścimy przy użyciu miękkiej ściereczki, najlepiej z mikrofibry, oraz delikatnego detergentu, a następnie zostawimy otwartą roletę do wyschnięcia. Pamiętajmy tylko, że zanim zastosujemy środek czyszczący na całej rolecie, najpierw powinniśmy go wypróbować na niewidocznym kawałku tkaniny. W ten sposób unikniemy ewentualnych odbarwień.

 

Na koniec pamiętajmy, że gruntowne czyszczenie rolet najlepiej przeprowadzać w trakcie słonecznego dnia. Dzięki temu nie przegapimy żadnych zabrudzeń.

Jak czyścić rolety materiałowe wewnętrzne
Oceń wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *