niedziela, Marzec 29

Czym kierować się wybierając okna do dachów płaskich?

W przypadku dachów płaskich niezbędne jest zastosowanie specjalnych systemów okien połaciowych, których cechą charakterystyczną jest unikalna konstrukcja zapobiegająca zatrzymywaniu się wody opadowej i śniegu na powierzchni szyb.

Okna do płaskich dachów – zalety

Znaleźć można je między innymi w ofercie firmy Velux, pod adresem http://www.velux.pl/produkty/okna-do-plaskiego-dachu

Konstrukcja okien do dachów płaskich chroni przez zatrzymywaniem się na powierzchni szyb wody opadowej i śniegu.

Jest to produkt stosunkowo nowy na naszym rynku, dzięki któremu przerabianie pomieszczeń na poddaszach domów, w których mamy do czynienia z tego typu dachem, przestało być problematyczne. Dzięki precyzyjnemu zaplanowaniu poszczególnych elementów, możliwe staje się zarówno trwałe, jak i szczelne połączenie ich z pokryciem dachowym.

Oknom przeznaczonym na dachy płaskie nie zagraża nie tylko wspominany powyżej deszcz i śnieg, lecz również silny wiatr. Związane jest to z faktem, że posiadają one wysokie parametry wytrzymałościowe i termoizolacyjne. Do ich zalet zaliczyć można również komfortową obsługę, łatwość utrzymania w czystości i poczucie bezpieczeństwa w razie stłuczenia szyby.

Montowanie okien do płaskiego dachu

Systemy okien na płaskie dachy mogą być montowane nawet przy nachyleniu połaci poniżej 15 stopni. Znajdą one zastosowanie w budynkach zarówno całkiem nowych, jak i tych modernizowanych. Ich wykorzystanie zaleca się w szczególności w przypadku adaptacji poddaszy na cele mieszkalne w istniejących domach, w których dotychczas brak było możliwości doświetlenia ich przy pomocy naturalnego światła. Okna tego typu montować można jako pojedyncze moduły lub w grupach. W drugim przypadku należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń producenta odnośnie bezpiecznej odległości między poszczególnymi elementami.

Rodzaje okien do płaskich dachów

Obecnie na rynku spotkać można się z dwoma rodzajami okien pozwalającymi na doświetlenie pomieszczeń pod dachem płaskim. W pierwszym z nich, ramy oraz skrzydła produkuje się z wielokomorowych profili z twardego PVC, które wypełnione są polistyrenową pianką termoizolacyjną, poprawiającą parametry cieplne okna. Szyby wykonane są natomiast z w pełni bezpiecznego, klejonego warstwowo szkła i posiadają powłokę niskoemisyjną.

W drugim przypadku zastosowana została specjalna obudowa podnosząca kąt montażu o 15%. Możliwe jest to dzięki temu, że jeden z krótszych boków obudowy jest o kilka centymetrów wyższy, dłuższe są natomiast ukośnie ścięte. Szczelność konstrukcji gwarantuje tu wykonany z aluminium kołnierz, który łączy okno z obudową.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://www.velux.pl/

 

Czym kierować się wybierając okna do dachów płaskich?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *